Місцерозташування: Рівненська область, Володимирецький  район, Хіноцьке і Степангородське лісництва ДП “Володимирецький лісгосп”

Площа (га): 2267,0

Нормативно-правовий акт про створення об’єкта: Постанова Ради Міністрів УРСР від 25.02.1980 № 132 (зміни згідно з рішеннями облвиконкому від 28.11.1983 № 343 та від 18.06.1991 № 98)

Хіноцький заказник розташований у Володимирецькому районі. Площа заказника 2267 гектарів. Хіноцькому заказнику належить територія, де розвиток болота досяг вищого рівня.

   Являє собою частину болотного масиву Морочне з прилеглими ділянками. У рослинному покриві переважають рідколісні угрупування - мезотрофічні осоково-сфагнові та оліготрофні та пухівково-чагарничково-сфагнові.
Багато ботанічних раритетів у Хіноцькому заказнику. Тут можна зустріти сфагновий мох - бурий, зеленкуватий, червоний. По моху простяглися пагони журавлини звичайної, а іноді можна побачити і рідкісну журавлину дрібноплоду. На Поліссі лише де-не-де можна зустріти окремі групки такої рослини як хамедафна чашкова, або болотний мирт. Найбільші її зарості саме тут, на Морочному.
З рідкісних видів ростуть росичка проміжна, пальчатокорінник травневий, занесені до Червоної книги України. Досить часто на території Хіноцького заказника можна зустріти рідкісні угрупування реліктової рослини шейхцерії, суцвіття ринхоспори, осоку багнову.

Ботанічний заказник загальнодержавного значення “Хіноцький” на карті:


Джерело: http://volodymirec.libr.rv.ua/Zapovidnuku.html

Leave a Reply