Місцерозташування: Рівненська область, Березнівський район,  Жовтневе лісництво ДП “Соснівський лісгосп”, ДП СЛАП “Березнівський держспецлісгосп”, СВСК “Агроліс”, села Губків, Маринин
Площа (га): 510,0
Нормативно-правовий акт про створення  об’єкта:  Рішення облвиконкому від 22.11.1983 № 343 (зміни згідно з рішенням облвиконкому від 18.06.1991 № 98)
 
Заказник (ландшафтний) місцевого значення “Соколині гори” (Фото: http://pics.livejournal.com/jarkokozak/pic/000t2f23/s640x480)

Займає 380 га 1-5 кварталів Жовтневого лісництва Соснівського держлісгоспу на лівому березі р.Случ на схід від смт.Соснове, 65 га схилів правого берега річки Случ біля с.Губків та 65 га схилів лівого берега річки Случ біля с.Маринин та створений рішенням Рівненської обласної ради №343 від 22.11.1983 р. Загальна площа заказника складає 510 га.

Це мальовниче місце з виходами гранітних порід висотою окремих скель до 25 м, вкритих сосновими, грабовими, дубово-сосновими, дубово-грабовими лісами. А ще це південно-західна межа поширення рододендрону жовтого, який ще називають азалією понтійською, основний ареал якої Кавказ та Мала Азія. Тут зустрічається низка рідкісних та малопоширених видів, серед яких рослини із Червоної книги України (ковила пірчаста) та Європейського Червоного списку (смілка литовська).

Розповідаючи про заказник, обійтися без захоплюючих епітетів неможливо, бо іншого пейзажу, схожого на цей, в області нема. Як пише Андрієнко Т.Л., "Полісся - це рівнини, місцями заболочені; річки з низькими берегами, невисокі піщані горби-дюни, порослі сосною… А тут високі стрімкі скелі, вузька, затиснута між крутими прямовисними берегами, схожа на каньйон долина, звивисте русло річки, швидка течія, на дні кам'яні брили. Случ, пробиваючи собі дорогу, врізалася у західну окраїну Українського кристалічного щита, пройшла через древні граніти та гнейси і створила на своїх берегах круті урвища. Ніби з якоїсь далекої екзотичної країни примандрував у Березнівський район такий незвичайний ландшафт, який і називають "Надслучанською Швейцарією" чи Соколиними горами, в зв'язку з тим, що тут люблять гніздитися соколи", один з яких і зображений на древньому гербі Губкова.

Ландшафтний заказник місцевого значення “Соколині гори” на карті


Переглянути більшу мапу

Джерело:  http://berezne.libr.rv.ua/kids/sokol.html

Leave a Reply