Створений рішенням Рівненського облвиконкому №343 від 22.11.1983 р. (зі змінами рішенням Рівненського облвиконкому №98 від 18.06.1991 р.) Знаходиться на території Костянтинівської сільської ради. Землекористувач - Костянтинівське лісництво ДП "Сарненський лісгосп" (квартал 60, виділ 24). Площа 0,8 га.

Згідно з геоморфологічним районуванням територія заказника розташована у межах Сарненської акумулятивної рівнини Волинського Полісся, характеризується поширенням флювіогляціальних і еолових піщаних відкладів.

Заказник створений з метою збереження острівних вікових природних насаджень ялини, в трав'яному покриві зростає плаун річний - вид, занесений до Червоної книги України. Це ялинник, розташований в долині лісового струмка, що впадає у р. Горинь, оточений сосновими та вільховими лісами. У невеликій кількості тут трапляються вільха чорна та дуб звичайний. В підліску зрідка росте горобина.

Трав'яний покрив на дещо підвищених ділянках утворює квасениця звичайна, веснівка дволиста, на знижених - образки болотні, багно звичайне, буяхи, сфагнові мохи.

Приблизне місцерозташування заповідної території:

Джерело: Природно-заповідний фонд Рівненської області / під. ред. Ю. М.Грищенка. – Рівне : Волин. обереги, 2008. – 216 с.