Створена розпорядженням Ради Міністрів УРСР №780-р від 14.10.1975 р.  Знаходиться на землях Карасинської сільської ради. Землекористувач - Карпилівське  лісництво ДП "Сарненський лісгосп"  (квартал 17, виділ 41; квартал 18, виділ 24; квартал 27, виділи 1 та 3). Площа 15 га.

Інші назви озера - Озерце (на топографічній карті), Динамо (місцева). Озеро овальної форми, зорієнтоване з півночі на південь. Глибина озера до 8 м. Навколо озера прокладені канали лісової меліорації, два з них впадають в озеро. Територія навколо озера рівнинна, характерна для Сарненської акумулятивної рівнини Волинського Полісся.

По периметру озера сформувалась смуга вищої водної рослинності шириною 6 -8 м. Серед видів переважають лепешняк великий, очерет звичайний, рогози вузьколистий та широколистий, хвощ річковий. Трапляється латаття сніжно-біле, його угруповання занесене до Зеленої книги України.

Озеро оточене лісовими масивами. По краю переважають чорновільхові та березово-чорновільхові ліси, частково заболочені, місцями з домішкою сосни звичайної та дуба звичайного. Підлісок у цих лісах дуже густий, утворений крушиною ламкою та горобиною звичайною. У трав'яному покриві звичайними видами є ожина несійська, малина, теліптеріс болотний, осоки берегова, пухирчаста та видовжена, чорниця, паслін солодко-гіркий та інші види. За чорновільшняками поширені соснові та березово-соснові ліси чорницеві та чорницево-зеленомохові.

Приблизне місцерозташування заповідної території:

Джерело: Природно-заповідний фонд Рівненської області / під. ред. Ю. М.Грищенка. – Рівне : Волин. обереги, 2008. – 216 с.