Створений рішенням Рівненського облвиконкому №343 від 22.11.1983 р. Знаходиться на території Блажівської сільської ради на південний захід від с.Більськ. Землекористувач - Рокитнівське лісництво ДП "Рокитнівський лісгосп” (квартали 45-48,50,51,53-57,59-64). Площа 1 865 га.

Територія заказника розташована у межах двох геоморфологічних районів Волинського Полісся.

Західна та центральна його частини знаходяться на території Сарненської акумулятивної рівнини, а східна - Клесівської денудаційної рівнини. Територія рівнинна, в центральній частині заболочена, а на сході підвищена і обмежується річечкою Переросль. У геологічній будові території заказника беруть участь четвертинні водно- льодовикові та еолово-делювіальні відклади представлені пісками, супісками та суглинками та сучасні болотні утворення.

Це ділянка сосново-березового малопродуктивного лісу з цінною лікарською рослиною журавлиною болотною. Фауна представлена характерними для Полісся видами, зокрема, трапляються лисиця, сарна європейська, кропив'янка чорноголова, синиця блакитна, гадюка звичайна та інші.

Приблизне місцерозташування заповідної території:

Джерело: Природно-заповідний фонд Рівненської області / під. ред. Ю. М.Грищенка. – Рівне : Волин. обереги, 2008. – 216 с.