Місцерозташування: Рівненська область, Березнівський район, Більчаківське лісництво ДП “Соснівський лісгосп”
Площа (га): 168,4
Нормативно-правовий акт про створення  об’єкта: Рішення обласної ради від 19.03.1999 № 69
 
Річка Случ на кордоні Рівненської та Житомирської областей (Фото: http://www.panoramio.com/photo_explorer#user=6818100&with_photo_id=69748951&order=date_desc)

Лісовий заказник місцевого значення “Остроганський” займає площу 168,4 га 39 (вид. 1), 48 (вид. 1, 6), 49 (вид. 11, 20), 56 (вид. 7) та 57 (вид. 1, 11, 16-18) кв. Більчаківського лісництва і створений рішенням Рівненської обласної ради №69 від 19.03.1999 р. для охорони багатих за флористичним складом старих дубових лісів, серед яких значні площі займають угруповання із “Зеленої книги України”. Тут зустрічаються рідкісні для регіону центральноєвропейські та субсередземноморські види на східній межі свого поширення - кадило сарматське, молочай гранчастий, клопогін європейський, осока затінкова, яка занесена до “Червоної книги України”. Тут зростає популяція такого малопоширеного бореального виду як вовчі ягоди звичайні, низка “червонокнижних” видів (лілія лісова, плаун річний, любка дволиста, гніздівка звичайна, коручка темно-червона тощо).

Особливу цінність заказника становлять угруповання дубових лісів із домінуванням у трав'яному покриві центральноєвропейського виду - осоки трясучковидної, які є рідкісними і занесені в “Зелену книгу України”.

Це - найбільш збережена та цінна у науковому відношенні “Стара діброва” на відрогах Волинського лесового плато, що обумовлює багатий рослинний покрив, від чистих дубових насаджень до мішаного лісу, в підліску яких часто зустрічається третинний релікт - рододендрон жовтий. Саме різноманітність екотопів лісової рослинності заказника обумовлює його флористичне багатство.

Лісовий заказник місцевого значення “Остроганський” на карті:


Переглянути більшу мапу

Джерело:   http://berezne.libr.rv.ua/berezne1/krasa2.html

Leave a Reply