Місцерозташування: Рівненська область, Березнівський район, ДП “СЛАП “Березнівський держспецлісгосп”, СВСК “Агроліс”, с. Маринин
Площа (га): 170,0
Нормативно-правовий акт про створення  об’єкта:Рішення облвиконкому від 22.11.1983 № 343 (зміни згідно з рішенням облвиконкому від 18.06.1991 № 98)
 
Геологічний заказник місцевого значення “Маренинсько-Устянські граніти” (Фото: http://static.panoramio.com/photos/small/37870757.jpg)

Геологічний заказник місцевого значення “Марининсько-Устянські граніти” створений рішенням Рівненської обласної ради у 1983 році для збереження цінних об’єктів і компонентів неживої природи (геологічних оголень, печер, торф'яних відкладень). Він має площу 85 га в межах Березнівського району та 85 га в межах Корецького району і знаходиться поблизу сіл Маринин, Більчаки вздовж правого та лівого берегів річки Случ.Це гранітні кручі вздовж її берегів з мальовничими печерами та улоговинами. Тут зустрічається 7 видів папоротей, низка центральноєвропейських видів — булавоносець сіруватий, фіалка багнова, гвоздика картузіанська, енотера червоностеблева.

Гранітні відслонення по річці Случ належать до нижньопротерозойських порід. Вони мають наукове та естетичне значення.

Геологічний заказник місцевого значення “Маренинсько-Устянські граніти”  на карті:


Переглянути більшу мапу
Джерело: http://ogo.ua/rivnenschina/vidkruy/bereznivshchuna

Leave a Reply